Wysegreguj się

W dniu: lut 16, 2020 napisane przez

Wysegreguj się

W krakowskim społeczeństwie coraz bardziej obecna jest wiedza na temat tego, że ekologia w życiu człowieka jest bardzo ważna i że chociażby trzeba się zajmować taką kwestią jak surowce wtórne.

Cała bowiem masa rzeczy, którą wyrzuca się do kosza, można w istocie przetworzyć ponownie i użyć po raz drugi do tych samych celów. A surowce wtórne to dość szerokie pojęcie, któremu warto zresztą przyjrzeć się nieco bliżej.

Otóż główna rzecz, jaka się z nimi kojarzy, to szkło, papier oraz metale. W rzeczywistości wszystkie te trzy surowce można użyć po raz kolejny do produkcji różnych dóbr materialnych. I tak stary papier może być ponownie rozmiękczony na celulozę i zrobi się z niego nowe zeszyty dla dzieci do szkoły.

Z kolei szkło będzie dokładnie

Sprasowane i na nowo przetopione w hucie szkła na nowe szyby, czy tez butelki. Kolejne surowce wtórne to oczywiście metal, którego w Krakowie jest dużo To jest akurat najbardziej wartościowy surowiec spośród tych trzech wymienionych. Bo oczywiście mamy teraz na myśli coś takiego, jak stal, ale surowce wtórne to również metale kolorowe, czyli inne, niż żelazo i stal, czyli jego pochodna.

A takie właśnie surowce wtórne

Na skupie metalu i złomu mogą osiągać bardzo spore ceny i można nawet na nich zarobić. Dlatego nie warto aluminium, czy też miedzi wyrzucać po prostu do śmieci, bo lepiej będzie zawieźć takie przedmioty na skup złomu i tam sprzedać je za całkiem przyzwoitą cenę.

  • W ten sposób przyczynimy się do ratowania środowiska naturalnego, jak też do zasobności własnego portfela.

Odpisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *