Wybór kominka do domu

W dniu: lis 27, 2020 napisane przez

Wybór kominka do domu

Wpis będzie poświęcony kominkom gazowym, ponieważ właściciele kominków elektrycznych nie mają takie zmartwienia: z elektrycznego kominka przecież nie wydobywają się żadne spaliny.

Kominek gazowy niestety nie tylko produkuje spaliny, a na dodatek potrzebuje powietrza, aby móc spalać gaz i tym samym ogrzewać pomieszczenie.

Osoby, które chcą się zaopatrzyć w kominek, mają do wyboru modele z otwartymi i z zamkniętymi komorami spalania.

Czym się one między sobą różnią?

I czy nasz dom musi być specjalnie dostosowany do zamontowania jednego z tych dwóch rodzajów kominków? Z pewnością wszystkiego na temat kominków dowiesz się ze strony kratkipl.pl.

Z pewnością tak. Łatwiejszy w obsłudze jest kominek z zamkniętą komorą spalania. Zasada jego działania opiera się na tym, że pobiera on powietrze do procesu spalania z zewnątrz. Zwykle w praktyce wygląda to tak, że są albo dwa kominy takiego urządzenia, albo też jest to jeden komin, ale z dodatkową rurą w środku.

Posłuchaj muzyki przy kominku

Wewnątrz płyną spaliny, zaś pomiędzy ściankami komina przedostaje się powietrze, które używane jest do spalania gazu. Kominek z zamkniętą komorą spalania stawia przed użytkującym go mniejsze problemy techniczne. Kubatura pomieszczenia, w której taki kominek można zamontować, nie musi przekraczać sześciu i pół metra kwadratowego. Ponadto nie trzeba się przejmować szybem odpływowym oraz nawiewem powietrza do pomieszczenia.

Co innego, jeśli chcemy zakupić kominek z odkrytą komorą spalania, ale temu rozwiązaniu na blogu się jeszcze przyjrzymy. Trzeba zwrócić też uwagę na to, do czego będzie używany kominek, bo nie tylko komora spalania jest w nim ważna.

Odpisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *