Centrum Osteopatii i Rehabilitacjil

Magdalena Brunagel

500-046-474

Zabiegi

Serdecznie zapraszam do skorzystania z oferowanych zabiegów poprawiających sprawność ruchową w Krakowie. Prowadzimy takie zajęcia jak:

  • ćwiczenia usprawniające  po długim unieruchomieniu (np: po złamaniach lub długim pobycie w szpitalu), po udarze, zawale serca, u osób starszych,
  • gimnastyka korekcyjna dla dzieci i młodzieży w wieku szkolnym
  • fizykoterapia : laser, terapia ultradźwiękowa (UD), pole magnetyczne (PM), elektroterapia ( wszystkie zabiegi)
  • terapia manualna
  • taping medyczny

 

Formy zabiegów:

Fizykoterapia

Jest jednym z działów fizjoterapii. Polega na stosowaniu naturalnych bodźców fizycznych takich jak na przykład ultradźwięki czy temperatura. Pozwala to na zmniejszenie bólu i stanów zapalnych oraz pomaga w poprawie wydolności organizmu.

Drenaż limfatyczny

Może być wykonywany z wykorzystaniem specjalnych urządzeń lub samego terapeuty. Polega on na pobudzaniu wybranych fragmentów ciała, co ułatwia przemieszczanie się substancji odżywczych w organizmie. Masaż tego typu można stosować nawet kilka razy dziennie.

Terapia manualna

Polega na diagnozowaniu i leczeniu zaburzeń związanych z narządem ruchu. Leczenie polega na specjalnie dobranych technikach manipulacji pracy wykonywanej przez tkanki miękkie. Pozwala to na zmniejszenie odczuwanego bólu, poprawę zasięgu ruchu oraz eliminację stanów zapalnych.